Начало » Новини » Новинa
Актуално
ФК "Ботев" - Болярово първенец в есенния полусезон

28 Ноември 2022

ФК "Ботев" Болярово завърши есенния полусезон на първо място във временното класиране след поредна победа - този път над съименниците си от Генерал Инзово.
В оспорван и здрав мач на добре подготвения терен отборът на "Ботев" Болярово надделя с 2:1 над домакините от с. Генерал Инзово. Двата гола за гостите от Болярово паднаха до 20-та минута , като ги отбеляза Янко Асенов след майсторски изпълнения. С това Асенов стана и голмайстор на отбора с 9 попадения за полусезона.
Домакините от Инзово, които не бяха допуснали загуба до този момент, също имаха своите положения и след разбъркване в 80-та минута отбелязаха гол. Но той се оказа недостатъчен за повече от почетна загуба в мача.
Така след края на есенният дял от първенството отборът на "Ботев" Болярово е еднолично на върха - с осем победи от осем изиграни мача и голова разлика от 35:6 в тяхна полза!
Безспорно един от най-успешните полусезони за крайграничния тим!